Tytuł nowego posta

Opublikowany 2016/05/30

19 maja 2016 roku w Sandomierzu odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka.

19 maja 2016 roku w Sandomierzu odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Wzięli w niej udział strażacy Państwowej Straży Pożarnej i druhowie ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa świętokrzyskiego wraz z zaproszonymi gośćmi. Naszą jednostkę reprezentowali druhowie: Leszek Wasela, Łukasz Świerczyna, Marcin Jajko, Edward Zając. Na uroczystości obecny był również wójt gminy Kluczewsko, a zarazem druh naszej jednostki Rafał Pałka.

Po raz pierwszy podczas Wojewódzkich Odchodów Dnia Strażaka obyła się ceremonia wręczenia jednostkom OSP aktów o włączeniu ich do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). Na mocy decyzji komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 2 maja 2016 r. 6 jednostek OSP z terenu naszego województwa zostało włączonych lub przedłużono im włączenie do KSRG. Były to: OSP Dobromierz (gm. Kluczewsko, pow. włoszczowski), OSP Gumienice (gm. Pierzchnica, pow. kielecki), OSP Jurkowice (gm. Bogoria, pow. staszowski), OSP Leszczyny (gm. Górno, pow. kielecki), OSP Wilczkowice (gm. Radoszyce, pow. konecki), OSP Włoszczowice (gm. Kije, pow. pińczowski). Fotorelacje z uroczystości można obejrzeć w zakładce GALERIA.